Konsolbord, 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
KONSOLBORD, rokoko, träskuren dekor, förgyllt med polerat guld och slagmetall samt bemålad, dekor av akantus, rocailler och voluter, konturerad skiva i gråbrokig marmor, höjd 87, 80 x 46 cm
Smärre lagningar, baksarg delvis kompletterad
893512
2021-04-18