Konsolbord, 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

KONSOLBORD, rokoko, träskuren dekor, förgyllt med polerat guld och slagmetall samt bemålad, dekor av akantus, rocailler och voluter, konturerad skiva i gråbrokig marmor, höjd 87, 80 x 46 cm

Smärre lagningar, baksarg delvis kompletterad

893512

2021-04-18