Åfors glasbruk glasservis

Åfors glasbruk glasservis
Åfors glasbruk glasservis
Åfors glasbruk glasservis
Åfors glasbruk glasservis
Åfors glasbruk glasservis
Åfors glasbruk glasservis

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ÅFORS GLASBRUK (etabl. 1876), glasservis, 1930/40-tal, slipad dekor, bestående av: 12 grogglas, 8 rödvinsglas, 8 selterglas, 9 snapsglas samt 10 sherryglas, höjd ca 7,5-13 cm

Smärre slitage

893668

2021-03-25