Väggtelefon Stockholms Bell

Väggtelefon Stockholms Bell
Väggtelefon Stockholms Bell
Väggtelefon Stockholms Bell
Väggtelefon Stockholms Bell
Väggtelefon Stockholms Bell
Väggtelefon Stockholms Bell
Väggtelefon Stockholms Bell
Väggtelefon Stockholms Bell
Väggtelefon Stockholms Bell
Väggtelefon Stockholms Bell
Väggtelefon Stockholms Bell
Väggtelefon Stockholms Bell

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

VÄGGTELEFON, 1880-tal, Stockholms Bell Telefon Aktiebolag, fanerad i mahogny, märkt med emaljerad plakett, fodralet med pressad märkning For export samt Blake Transmitter, ca 77x24 cm

Lapp invändigt berättar att detta exemplar togs i bruk 1895

893694

2021-04-11