Hög korg Igorot Filippinerna

Hög korg Igorot Filippinerna
Hög korg Igorot Filippinerna
Hög korg Igorot Filippinerna
Hög korg Igorot Filippinerna
Hög korg Igorot Filippinerna
Hög korg Igorot Filippinerna
Hög korg Igorot Filippinerna
Hög korg Igorot Filippinerna

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

KORG, ´Kayabang´, Igorot, Luzon, Filippinerna, flätad i rotting / bambu, 1900-talets första del eller äldre, för transport av ris eller sötpotatis, H ca 73 cm

Skador, slitage

893724

2021-03-30