Rörstand matservis
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RÖRSTRAND, "Rosa", matservis, porslin, 87 dlr, 1900-talets första hälft, bestående av: 28 mattallrikar, 10 djupa, 12 bordstallrikar, 11 assietter, 9 mindre assietter, 10 uppläggningsfat, terrin, karaff, såsskål, såssnipa, 3 uppläggningsskålar
Bruksslitage, kanna med lagad pip
893758
2021-03-23