Rörstand matservis

Rörstand matservis
Rörstand matservis
Rörstand matservis
Rörstand matservis
Rörstand matservis
Rörstand matservis
Rörstand matservis
Rörstand matservis
Rörstand matservis
Rörstand matservis
Rörstand matservis
Rörstand matservis
Rörstand matservis
Rörstand matservis

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, "Rosa", matservis, porslin, 87 dlr, 1900-talets första hälft, bestående av: 28 mattallrikar, 10 djupa, 12 bordstallrikar, 11 assietter, 9 mindre assietter, 10 uppläggningsfat, terrin, karaff, såsskål, såssnipa, 3 uppläggningsskålar

Bruksslitage, kanna med lagad pip

893758

2021-03-23