Halvmodell
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HALVMODELL, 1930-tal, avbildar skrovet till valfångaren Terje, modellen utfördes i 9 exemplar, båtens konstruktör m m angivet iplakett på skivan modellen är monterad på, mahogny, ca 32x94 cm
Ingår i temaauktionen Nautica/Technica
Några stötmärken och repor,
893906
2021-04-11