Ficksolur 1700-tal

Ficksolur 1700-tal
Ficksolur 1700-tal
Ficksolur 1700-tal
Ficksolur 1700-tal
Ficksolur 1700-tal
Ficksolur 1700-tal
Ficksolur 1700-tal
Ficksolur 1700-tal
Ficksolur 1700-tal
Ficksolur 1700-tal

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FICKSOLUR med kompass, 1700-talets mitt, Johann Georg Vogler (Augsburg, 1720-1765), mässing och järn, oktagonal form, graverad dekor i form av blommor och rocailler, ca 6x6 cm, originaletui i läderklädd papp, invändigt klädd i rosa siden

Etuiet skadat

893920

2021-04-11