Jørn Broholm, Komposition
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JØRN BROHOLM (Danmark, född 1955): Komposition, signerad och daterad på baksidan J. Broholm 2012, akryl på duk, 100x80 cm, oramad
Jørn Broholm har bland annat ställt ut 1974 i Sverige på restaurangerna ´Sjöhästen´ och ´Slottsholmen´, ´Folkets hus´ och Norra Sjukhuset i Västervik. Senare i Danmark på ´Galleri 17´, ´Tegneriet´, ´Montana Møbler´ och ´Galleri Pilshuse´ i Nyborg.
893945
2021-04-18