Jørn Broholm, Komposition

Jørn Broholm, Komposition
Jørn Broholm, Komposition
Jørn Broholm, Komposition
Jørn Broholm, Komposition
Jørn Broholm, Komposition
Jørn Broholm, Komposition
Jørn Broholm, Komposition
Jørn Broholm, Komposition
Jørn Broholm, Komposition
Jørn Broholm, Komposition

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JØRN BROHOLM (Danmark, född 1955): Komposition, signerad och daterad på baksidan J. Broholm 2012, akryl på duk, 100x80 cm, oramad

Jørn Broholm har bland annat ställt ut 1974 i Sverige på restaurangerna ´Sjöhästen´ och ´Slottsholmen´, ´Folkets hus´ och Norra Sjukhuset i Västervik. Senare i Danmark på ´Galleri 17´, ´Tegneriet´, ´Montana Møbler´ och ´Galleri Pilshuse´ i Nyborg.

893945

2021-04-18