Byrå Karl Johan
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BYRÅ, Karl Johan, 1800-tal, mahognyfanerad, lunettformat fält med intarsia i form av putti, 3- lådor, höjd ca 85, 77x48 cm
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
torrsprickor, partiellt solblekt, åldersrelaterat slitage, nyckel saknas
894087
2021-03-23