Byrå Karl Johan

Byrå Karl Johan
Byrå Karl Johan
Byrå Karl Johan
Byrå Karl Johan
Byrå Karl Johan
Byrå Karl Johan
Byrå Karl Johan
Byrå Karl Johan
Byrå Karl Johan
Byrå Karl Johan
Byrå Karl Johan
Byrå Karl Johan

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BYRÅ, Karl Johan, 1800-tal, mahognyfanerad, lunettformat fält med intarsia i form av putti, 3- lådor, höjd ca 85, 77x48 cm

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

torrsprickor, partiellt solblekt, åldersrelaterat slitage, nyckel saknas

894087

2021-03-23