Bing & Gröndahl, matservis, 1899-1901
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BING & GRÖNDAHL, matservis, 45+2 delar, bestående av 1 chokladkanna, 14 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 9 assietter, 7 kuverttallrikar, 5 ovala uppläggningsfat, karott med lock samt såsskål i annan design med handtag i form av sjöhästar, kantförgyllning,
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Delar med sprickor, nagg, lagningar
894088
2021-03-23