Bing & Gröndahl, matservis, 1899-1901

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BING & GRÖNDAHL, matservis, 45+2 delar, bestående av 1 chokladkanna, 14 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 9 assietter, 7 kuverttallrikar, 5 ovala uppläggningsfat, karott med lock samt såsskål i annan design med handtag i form av sjöhästar, kantförgyllning,

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Delar med sprickor, nagg, lagningar

894088

2021-03-23