Fruktbestick England
Klubbat för:
700 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
SMÖRGÅSBESTICK, 24 st, Birmingham, England, 1905, 12 knivar samt 12 gafflar, skaft i pärlemo, blad i nysilver samt detalj på skaften i silver, längd 15-18 cm, i träetui.
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, ett skaft med skador, etui med spricka.
894236
2021-04-04