Fruktbestick England

Fruktbestick England
Fruktbestick England
Fruktbestick England
Fruktbestick England
Fruktbestick England
Fruktbestick England
Fruktbestick England
Fruktbestick England

Klubbat för:

700 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SMÖRGÅSBESTICK, 24 st, Birmingham, England, 1905, 12 knivar samt 12 gafflar, skaft i pärlemo, blad i nysilver samt detalj på skaften i silver, längd 15-18 cm, i träetui.

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, ett skaft med skador, etui med spricka.

894236

2021-04-04