Matservis Rosenthal
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROSENTHAL, matservis, 70 dlr, C. Fr Lareen, porslin, blomsterdekor samt förgyllda kanter, bestående av: 24 mattallrikar, 12 assietter, större 11 assietter, små 12 djupa tallrikar, 6 uppläggningsfat av olika storlek, kakfat på fot, karott, 2 terriner av olika storlek, samt såsskål
smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, locket till mindre terrinn med lagning
894352
2021-03-28