Vaser
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, 2 dlr., glas, Pavel Hlava (1924-2003), Bohemia, Tjeckoslovakien, etikettmärkt, samt Britten Pååg (född 1943), signerad undertill Britten Pååg Steninge slott 2005, höjd ca 14,5-20 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
Smärre slitage
894373
2021-03-23