Vas porslin Kina Kanton

Vas porslin Kina Kanton
Vas porslin Kina Kanton
Vas porslin Kina Kanton
Vas porslin Kina Kanton
Vas porslin Kina Kanton
Vas porslin Kina Kanton

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VAS, porslin, Kina, Kanton, sent 1800-tal, dekor i emaljfärger av figurscener och blommor och fåglar, höjd 39 cm.

Sedvanligt ytslitage efter ålder, borrat hål för elsladd.

894536

2021-04-04