Bägare silver 1700-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄGARE, sannolikt låghaltigt silver, 1700-tal, ej stämplad, svisselerad kartusch med monogram, godronnerad fot, förgylld mynningskant, höjd 14 cm, vikt 164 g
Smärre slitage, nötningar, bucklor
894824
2021-03-28