Bertel Gardberg "Birgitta" bestickuppsättning

Bertel Gardberg
Bertel Gardberg
Bertel Gardberg
Bertel Gardberg
Bertel Gardberg
Bertel Gardberg
Bertel Gardberg
Bertel Gardberg

Klubbat för:

2 400 EUR

Utropspris

1 400 EUR

BERTEL GARDBERG, BESTICKUPPSÄTTNING, 28 DELAR. Birgitta, signerad BG, silver 916, Hopeatehdas Oy och Fiskars knivblad, sent 1960-tal, 7 gafflar, 7 knivar, 7 skedar 19 cm och 7 skedar 17 cm, Längd 17-19,7 cm, totalvikt 1390 g.

Sedvanligt slitage och stötmärken.

894849

2021-04-18