Nils Wedel kompositioner 8 st litografiska tryck
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 200 SEK
NILS WEDEL (1897-1967): kompositioner 8 st, varav 6 osignerade litografier och träsnitt i tillhörande mapp med text, medföljer 1 signerat färglitografi samt 1 signerad akvatint, varierande mått
´
Ingår i temaauktion: Lars Lundins samling
Lösa blad, hanteringsveck förekommer, smärre gulnad
894899
2021-03-27