Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor i underglasyrblått, längd ca 34 cm

Smärre slitage

894942

2021-03-24