Pierre Olofsson litografi

Pierre Olofsson litografi
Pierre Olofsson litografi
Pierre Olofsson litografi
Pierre Olofsson litografi

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PIERRE OLOFSSON (1921-1996): "Umbria II", litografi, signerad och daterad Olofsson -48, dedikation till Harald [Sallberg], med dennes kvarlåtenskapsstämpel, bladmått ca 28,7x47,5 cm

Ingår i temaauktion: Lars Lundins samling

monteringsspår a tergo, oramat, i passepartout

895108

2021-03-27