Stig Lindberg vas och ljusstake
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), vas och ljusstake, målad fajans, Gustavsberg, 1950-tal, signerad Gustavsbergs studion HANDDREJAD respektive SWEDEN 25 samt målarsignaturer, höjd 21 respektive 13 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
Mindre nagg på vas och ljusstake
895131
2021-03-24