Dekorelement, barock
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DEKORELEMENT, 2 st., snarlika, barock, 1600-talets slut, skulpterad valnöt, ursprungligen fyllningar, dekor av palmkvistar, lagerkrans med kartusch inneslutande akantusornamentik, 72 x 59 respektive 76 x 53 cm, skador
PROVENIENS:
Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, hösten 2006, nr 2624
Slitage
895140
2021-03-24