Porslin Kina
Vollendet
2021-03-27
895221
| Höchstes Gebot | 5 800 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
SKÅLAR, ASK, KOPP, 7 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, polykrom dekor, diameter ca 7-12 cm
Smärre slitage, en skål med nagg