Lena Cronqvist etsning
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LENA CRONQVIST (född 1938): "Orant-ängel", Mjukgrundetsning och torrnål, signerad och numrerad 2/25, 1984. bildmått ca 9x8,2, bladmått, 39x35,5 cm
LITTERATUR: Lena Cronqvist, Koppargrafik 1974-2009, nr 127
Ingår i temaauktion: Lars Lundins samling
oramad, i passepartout
895224
2021-03-27