Tapio Wirkkala "Kantarelli" Iittala

Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

800 SEK

TAPIO WIRKKALA, fat, "Kantarelli", Iittala, omkring 1900-talets mitt, klarglas med slipad randdekor, signerad TAPIO WIRKKALA - IITTALA 3336, längd 13,5 cm.

Bruksslitage, repor.

895239

2021-04-04