Porslin Imari Kina 1700-tal
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
1 000 SEK
Kuvaus
SKÅL, KOPP, ASSIETTER, 4 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i Imari, höjd ca 7, diameter 6-11 cm
Kuntoraportti
Nagg, sprickor
895247
Päivämäärä:
2021-03-27