Gustaf Rydberg, Landskap med stuga

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GUSTAF RYDBERG (1835-1933): Efter regnet - landskapsutsikt med gård, signerad och daterad G. Rydberg -76, olja på duk, 89x118 cm

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, hösten 2001, katalognr 1313

uppfodrad

895250

2021-04-18