Jardiniere jugend
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
800 SEK
JARDINIERE, flintgods, jugend, tidigt 1900-tal, profilerad form med två hänklar, dekor av blommor, längd 36 cm.
Mindre ej iögonfallande nagg, smärre krackelyr, i övrigt fint skick efter ålder.
895251
2021-04-04