Bertil Gadö 4 st
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL GADÖ (född 1916-2014): 4 st original för bokomslag eller liknande, "AIF" (Harlekin), gouache och collage, signerad, ca 23x30 cm, "AKT" (Abstrakt), gouache, signerad, ca 30,5x22 cm, "AKT" (Teaterscen), gouache och collage, signerad, ca 31x22 cm, "Harlekin", gouache, signerad ca 35x43 cm
PROVENIENS: Bo Cavefors
Ingår i temaauktion: Lars Lundins samling
oramad, passepartout
895253
2021-03-27