Bertil Gadö 4 st

Bertil Gadö 4 st
Bertil Gadö 4 st
Bertil Gadö 4 st
Bertil Gadö 4 st

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BERTIL GADÖ (född 1916-2014): 4 st original för bokomslag eller liknande, "AIF" (Harlekin), gouache och collage, signerad, ca 23x30 cm, "AKT" (Abstrakt), gouache, signerad, ca 30,5x22 cm, "AKT" (Teaterscen), gouache och collage, signerad, ca 31x22 cm, "Harlekin", gouache, signerad ca 35x43 cm

PROVENIENS: Bo Cavefors

Ingår i temaauktion: Lars Lundins samling

oramad, passepartout

895253

2021-03-27