Stig Borglind etsning

Stig Borglind etsning
Stig Borglind etsning
Stig Borglind etsning
Stig Borglind etsning

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

STIG BORGLIND (1892-1965): "Gamla turkiska hamnen, Alger", etsning och torrnålsgravyr, signerad och daterad
1920, État 2, bildmått ca 25x 31, bladmått 42 x 50,5 cm

LITTERATUR: Zeitler 36

Ingår i temaauktion: Lars Lundins samling

mörknad, oramad, i passepartout

895278

2021-03-27