Assiett 1800-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ASSIETT, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av ruyi och pioner i järnoxid samt emaljfärger, kantbård av lotusslinga i underglasyrblått, med Jiaqings sigillmärke, diameter ca 15 cm
Nagg, hårfina sprickor
895323
2021-03-27