Tallrikar Kina
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TALLRIKAR, 6 st, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795), porslin, snarlik dekor i famille rose-färger, diameter ca 23 cm.
Bruksslitage efter ålder, smärre tillverkningsdefekter samt kantnagg.
895343
2021-03-30