Tallrikar Kina

Tallrikar Kina
Tallrikar Kina
Tallrikar Kina
Tallrikar Kina
Tallrikar Kina
Tallrikar Kina
Tallrikar Kina
Tallrikar Kina

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TALLRIKAR, 6 st, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795), porslin, snarlik dekor i famille rose-färger, diameter ca 23 cm.

Bruksslitage efter ålder, smärre tillverkningsdefekter samt kantnagg.

895343

2021-03-30