Vaser samt fat
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, FAT, Kina/Japan, 1900-tal, bestående av 1 golvvas, Satsuma, Japan, 1 vas, soapstone, 1 fat i porslin, Kina, höjd på golvvasen ca 59, höjd på vas i soapstone ca 29 cm
Bruksspår, fatet med lagning
895353
2021-03-31