Vaser samt fat

Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat
Vaser samt fat

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VASER, FAT, Kina/Japan, 1900-tal, bestående av 1 golvvas, Satsuma, Japan, 1 vas, soapstone, 1 fat i porslin, Kina, höjd på golvvasen ca 59, höjd på vas i soapstone ca 29 cm

Bruksspår, fatet med lagning

895353

2021-03-31