Ola Billgren litografier
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLA BILLGREN (1940-2001): litografier, 3 st, signerade, bestående av: "Hotellrum, Madrid", numrerat 245/330, daterat 1973, bladmått ca 43 x 65 cm, samt Komposition, numrerad 16/100, daterad, 1974, bladmått ca 51x65 cm, samt provtryck, daterat 1971, bladmått ca 45x62 cm. utfört i samarbete med Louis Womack, signerad av båda
Ingår i temaauktion: Lars Lundins samling
oramade, i passepartout
895365
2021-03-27