Evert Lundquist

Evert Lundquist
Evert Lundquist
Evert Lundquist
Evert Lundquist

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EVERT LUNDQUIST (1904-1994): "Benet I", torrnålsgravyr, utförd 1956, signerad, numrerad 12/50, bildmått ca 39,5x29,5, bladmått 48x37,5 cm

LITTERATUR: Per Bjurström 61

Ingår i temaauktion: Lars Lundins samling

Oramad, i passepartout

895400

2021-03-27