Evert Lundquist
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EVERT LUNDQUIST (1904-1994): "Benet I", torrnålsgravyr, utförd 1956, signerad, numrerad 12/50, bildmått ca 39,5x29,5, bladmått 48x37,5 cm
LITTERATUR: Per Bjurström 61
Ingår i temaauktion: Lars Lundins samling
Oramad, i passepartout
895400
2021-03-27