Skrivskåp 1700-tal
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKRIVSKÅP, 1700-tal, enligt uppgift Tyskland, fanérat i valnöt, dörrspeglar och lådfronter med dekor av intarsia, skulpterad dekor, bronserae beslag, höjd ca 195, 125x66 cm
renoverad, kompletterad, fanérskador/ bortfall, torrsprickor, varierande beslag, ett beslag saknar bakstycke
895420
2021-03-26