Ytterfoder brun

Ytterfoder brun
Ytterfoder brun
Ytterfoder brun
Ytterfoder brun
Ytterfoder brun
Ytterfoder brun
Ytterfoder brun
Ytterfoder brun
Ytterfoder brun
Ytterfoder brun

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARL SVENSSON, ytterfoder, Höganäs, omkring 1900-1910, jugend, dekor av tritoner och sjöväsen i relief, glaserad i rödbrunt och koppargrönt, stämpelmärkt LLL4 HÖGANÄS KS, höjd 27, diameter 42 cm

Invändigt slitage, svag krackelyr

895494

2021-04-18