Robert Rauschenberg affisch

Robert Rauschenberg affisch
Robert Rauschenberg affisch
Robert Rauschenberg affisch
Robert Rauschenberg affisch

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROBERT RAUSCHENBERG (USA, 1925-2008): Utställningsaffisch ca 84x67cm

UTSTÄLLNINGSAFFISCH, Robert Rauschenberg, signerad med dedikation av konstnären "For Ingrid - Bob Rauschenberg" med blå märkpenna, färgoffset, 84 x 67 cm, Heland Thordén Wetterling Galleries, Stockholm 1987. Proveniens: 1:e intendent Göran Söderlund, Stockholm (dedikation av konstnären till tidigare ägarens moder)

Ej examinerad ur ram, veck i vänsta hörn

895528

2021-04-01