Vas Kina Sang de Boeuf
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VAS, stengods, Kina, 1900-tal, oxblodsglasyr, höjd ca 35 cm
HISTORIK: Denna typ av stengodsvaser framstår ofta/alltid med "nagg" runt fotringen då de separerades från basen genom att stötas/slås av
895639
2021-03-30