Vas Kina Sang de Boeuf
Klubbat för:
31 000 SEK
Arviointi
4 000 SEK
Kuvaus
VAS, stengods, Kina, 1900-tal, oxblodsglasyr, höjd ca 35 cm
HISTORIK: Denna typ av stengodsvaser framstår ofta/alltid med "nagg" runt fotringen då de separerades från basen genom att stötas/slås av
Kuntoraportti
895639
Päivämäärä:
2021-03-30