Margareta Wibom Bo Fajans
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARGARETA (MAGGI) WIBOM (1899-1961), assietter, 12 st, fat, 1920/30-tal, gul samt svartgalserad keramik, Bo Fajans, Gävle, numrerade 4559/2W, diameter 20,5 resp 33 cm
Fat med smärre fotringsnagg, en assiett med obetydligt glasyrborfall
895679
2021-03-28