Margareta Wibom Bo Fajans

Margareta Wibom Bo Fajans
Margareta Wibom Bo Fajans
Margareta Wibom Bo Fajans
Margareta Wibom Bo Fajans
Margareta Wibom Bo Fajans
Margareta Wibom Bo Fajans
Margareta Wibom Bo Fajans
Margareta Wibom Bo Fajans
Margareta Wibom Bo Fajans
Margareta Wibom Bo Fajans
Margareta Wibom Bo Fajans
Margareta Wibom Bo Fajans

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MARGARETA (MAGGI) WIBOM (1899-1961), assietter, 12 st, fat, 1920/30-tal, gul samt svartgalserad keramik, Bo Fajans, Gävle, numrerade 4559/2W, diameter 20,5 resp 33 cm

Fat med smärre fotringsnagg, en assiett med obetydligt glasyrborfall

895679

2021-03-28