Tidningar, kataloger & program - konstformer

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TIDNINGAR, KATALOGER & PROGRAM FÖR OLIKA KONSTFORMER, "Konsthistorisk Tidsskrift" oktober 1932 och december 1932, "Ur Göteborgs konstsamlingar" 1902, "Deutsche Kunst und Dekoration" februari 1929, "Shadowland" december 1922, "Chauve-Souris" 1924-1925, "The Cathedral of Commerce" 1916, "La Chiesa di S.M. delle Grazie", "Ett hem af Carl Larsson" 1912

Proveniens: Agnes Cleve & John Jon-Ands dödsbo

Några skador, ej fullt genomgångna

895708

2021-04-04