Rosenthal servis

Rosenthal servis
Rosenthal servis
Rosenthal servis
Rosenthal servis
Rosenthal servis
Rosenthal servis
Rosenthal servis
Rosenthal servis
Rosenthal servis
Rosenthal servis

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ROSENTHAL, matservis "Empire", 121 dlr, tidigt 1900-tal, 1 stor soppterrin, 2 mindre soppterriner, 1 såsterrin, 45 stora tallrikar, 21 mellanstora tallrikar, 16 mindre fat, 22 djupa tallrikar, 13 serveringsfat, fyrkantiga och ovala i olika storlekar, största terrinens höjd ca 30, längsta serveringsfatet 50 cm

Nagg förekomer, bruks och åldersrelaterat slitage

895799

2021-04-01